Basic Care 60 min 1295:-

Basic Care 60 min 1295:-

Detta är en klassisk ansiktsbehandling som ger dig en stunds härlig avkoppling. Behandlingen innehåller en djuprengöring med peeling, portömning med ultraljud och manuellt där jag avlägsnar de inkapslingar, pormaskar och milier som är möjligt, ansiktsmassage med maskin (radiofrekvens) eller manuellt samt avslutande mask

Denna behandling passar alla hudtyper och tillstånd, passar även gravida.

Efter din ansiktsbehandling ska du låta huden vila till nästkommande dag. Då kan du tvätta och använda dina produkter som vanligt. Träning och smink bör undvikas samma dag som behandling.

Frans och brynfärg går att lägga till behandlingen när du bokar på Boka Direkt.


Viktig bokningsinformation

Avbokning måste ske minst 24 tim innan avtalad tid annars blir du debiterad för din missade tid, 1000:-/tim.

Avbokning kan göras via mail, pipershudvard@gmail.com, jag svarar på mail angående avbokning alla dagar i veckan elelr via telefon till salongen 08-120 589 89.

24 timmarsregeln gäller även vid sjukdom, det är alltså bättre att boka om din tid så fort du börjar känna dig sjuk. Vi är hårda på att inte utföra behandlingar vid sjukdom, detta pg.a att tillståndet kan förvärras samt att du utgör en smittorisk för oss. Kommer du till oss sjuk så kan det tyvärr bli så att vi nekar till behandling samt att du blir debiterad.

Vid oanmäld försening, mer än 15 min, förbehåller vi oss rätten att ta bort er tid samt debitera för uteblivet besök. Ring gärna till salongen, 08-120 589 89 om du blir sen.

Vi hoppas att ni respekterar våra avbokningsregler. Det är svårt för oss att kunna boka in en ny kund om avbokningen inte sker i god tid.

Tack!

Erjbudanden Boka nu